صفحه اصلی > اخبار >  اخبار نفت خزر 
اخبار > رونمایی از دو عنوان کتاب تالیف شده شرکت نفت خزر در سومین همایش هیدرات گازی ایران برگزار شد


ارسال به دوست نسخه چاپي

آیین رونمایی از کتاب
رونمایی از دو عنوان کتاب تالیف شده شرکت نفت خزر در سومین همایش هیدرات گازی ایران برگزار شد
به گزارش روابط عمومی شرکت نفت خزر در خلال برگزاری سومین همایش ملی هیدرات گازی ایران از دو عنوان کتاب تالیف شده با نام های "هیدرات های گازی در آبهای عمیق" و "چینه شناسی و رسوب شناسی شرق حوضه خزر جنوبی" با حضور مسئولین رونمایی شد.

بر اساس این گزارش آیین رونمایی از دوعنوان کتاب ذکر شده توسط دکتر علی اصولی مدیرعامل شرکت نفت خزر، دکتر ابراهیم طالقانی مدیر پژوهش و فناوری شرکت ملی نفت، مهندس سید صالح هندی مدیر اکتشاف شرکت ملی نفت، دکتر علی وطنی معاون علمی و پژوهشی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و دکتر محمد زاده رئیس دانشگاه علم و فناوری مازندران در خلال برگزاری سومین همایش ملی هیدرات گازی ایران در دانشگاه علم و فناوری مازندران رونمایی شد.

بر همین اساس کتاب اول با نام «هیدرات های گازی در آبهای عمیق» كه توسط مديريت اكتشاف و امور پ‍‍‍ژوهش و فناوري شركت نفت خزر آقايان محمد سعيد حسين زاد، ملك محمد گيتي و عادل نجفي گردآوري و تاليف گردیده است به موضوع شناسايي ساختارهاي طبيعي هيدرات در لايه‌هاي زير بستر دريا، به عنوان مخاطره خفته، از طريق روشهاي پتروفيزيكي پرداخته و امكان تصميم‌گيري‌هاي آتي در زمينه مواجهه ايمن و كم هزينه با آن را براي مهندسين عمليات حفاري و تكميل چاه مهيا می سازد.

در اين كتاب سه مطالعه موردي از هند، آلاسكا و خليج مكزيك با استفاده از داده‌هاي موجود مورد بررسي قرار گرفته و نتايج محاسبات انجام شده با واقعيت مقايسه شده است. نتيجه‌گيري اوليه حاصل از نتايج محاسبات حاکی از تطابق قابل قبول اطلاعات با واقعيت موجود است كه راه را براي استفاده از اين روش ها براي انجام محاسبات آتي براي بخش عميق جنوبي درياي خزر باز مي‌كند.

کتاب دوم که در این همایش از آن رونمایی شد کتاب چینه شناسی و رسوب شناسی شرق حوضه خزر جنوبی بود که توسط آقاي دكتر فريد طاعتي، جناب آقاي حسين مهاجر سلطاني و سركار خانم مهندس مريم ظفري به دنبال اجرای پروژه مطالعاتی دشت گرگان با همکاری پژوهشگاه صنعت نفت و حفاری یک حلقه چاه اکتشافی در منطقه مورد اشاره توسط شرکت نفت خزر، نتایجی حاصل گردید که مستند سازی آن کمک شایانی در بسط دانش زمین شناسی ایران و انجام فعالیت های اکتشافی آتی خواهد داشت گردآوري و تاليف گردیده است.

لازم به ذکر است فایل کتاب ها در تارنمای اینترنتی شرکت نفت خزر جهت بهره برداری و استفاده دانشجویان و علاقه مندان به این حوزه موجود و قابل دانلود می باشد.

 

٠٩:٣٤ - چهارشنبه ٦ آذر ١٣٩٨ / کد خبر: ١٥٥٣ / تعداد بازدید: 365
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: