صفحه اصلی > اخبار >  اخبار نفت خزر 
اخبار > دومين نشست هم انديشي شوراي راهبري حراست شركت ملي نفت ايران


ارسال به دوست نسخه چاپي

به ميزباني شركت نفت خزر برگزار شد
دومين نشست هم انديشي شوراي راهبري حراست شركت ملي نفت ايران
به گزارش روابط عمومی شركت نفت خزر، دومين نشست هم انديشی شوراي راهبري ستاد حراست شركت ملي نفت ايران و شركت هاي تابعه به ميزباني شركت نفت خزر در منطقه عملياتی اين شركت برگزار شد.

محسن دلاويز مديرعامل شرکت نفت خزر با تبريک ايام الله دهه فجر و سي و نهمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي اظهار داشت: انقلاب اسلامي با تكيه بر عزم و وحدت مردم و هدايت و رهبري بنيانگذار كبير جمهوري اسلامي ایران، حضرت امام خميني (ره)شكل گرفت وی در ادامه تصریح نمود.

جوهر و اساس انقلاب مردم بودند و امروز هم باید مردم اساس توسعه و آینده کشور باشند.

برای امروز این نظام چه انسان­های عزیزی جان خود را تقدیم کرده­اند و چه ایثارگری­های بزرگی رقم خورده است، برای حفظ این معجزه قرن باید آسیب­شناسی جدی داشته باشیم که چرا آن فرهنگ ایثار و گذشت، آن مسابقه روی مین رفتن­ها به مسابقه حسد و کبر و غرور تبدیل شده است. ضروری است بیاندیشیم که چرا به جایی رسیده­ایم که مسئولانی که خود را خادم ملت می­دانستند امروز از بالا به پایین به مردم نگاه می­کنند؟ چه کسی این جرأت را داده است به فلان مسئول؟ دلاویز در بخش دیگری از صحبت­هایش افزود: کار را به جوانان بسپارید، مشکلات امروز نتیجه عملکرد آقایان است که تمایل به ترک صندلی خود ندارند. اشتباه است اگر فکر می­کنیم با کسانی که مشکلات امروز محصول مدیریت آنان است، می­توانیم مشکلات را حل ­کنیم. اینک پیش از هر زمان به جسارت مدیران و شجاعت تصمیم­گیری و بازگشت به فرهنگ جهادی دفاع مقدس نیاز داریم و این­ها در فکر و اندیشه جوانان تبلور خواهد یافت.

وی در خصوص موضوع حراست­ها ضمن تشکر از رویکرد حراست صنعت نفت گفت: حراست­ها نیاز به نگرش تازه­ای دارند ضروری است به مدیران شجاعت تصمیم­گیری داد و کسانیکه تصمیم نمی­گیرند و افق جدید نمی­گشایند و راهبرد ندارند را هم در شاخص­هایی که تعریف می­کنند، ارزیابی کنند. امروز تخلف کارکنان داریم ولی تخلف کار نکنان نداریم و این یعنی کار نکنیم تا مبادا در دیکته نوشته شده غلطی یافت شود. به جوانان مدیر کمک کنید آینده کشور را همین مدیران جوان خواهند ساخت. پیشگیری قبل از درمان کنید تا مدیران جوان مصون بمانند کشور را در ده و پانزده سال آینده همین نسلی باید اداره کند که متأسفانه فرصت آزمون و خطا و ظهور و بروز ندارند و این یک چالش مدیریتی بزرگ برای کشور در دهه­های آینده خواهد بود.

علي اصولي رئيس سازمان حراست وزارت نفت نیز در اين نشست با تبريك ايام دهه فجر، ياد و خاطره امام راحل و شهداي انقلاب را گرامي داشت و عنوان كرد: حراست بايد با مولفه هاي كارآمدي، قدرت ، مشروعيت و نفوذپذيري به صنعت نفت كمك كند. وي تصريح نمود، بايد به گونه اي حركت كنيم كه حراست و مديران عامل شركت ها ارتباط تنگا­تنگ داشته باشند و از طريق ايجاد امنيت و آرامش و هم افزايي در جهت رفع مشكلات سازماني گام بردارند .

اصولي ­نظم و انضباط كاري، تكريم ارباب رجوع در كنار انجام فعاليت ذاتي، رعايت اخلاق فردي و حرفه­اي، هوشمندسازي فرآيندها و جامع نگري را از مولفه هاي كارآمدي برشمرد و خاطر نشان ساخت اين عوامل تنها از طريق برگزاري دوره هاي آموزشي به روز و متناسب با نياز كاركنان محقق خواهد شد .  

شايان ذكر است در اين نشست دو روزه، روساي­ حراست شركتهاي تابعه شركت ملي نفت ايران به تشريح گزارش عملكرد ساليانه ، بيان چالش ها و ارائه پيشنهاد در هر حوزه پرداختند.


١٠:٥٦ - چهارشنبه ١٨ بهمن ١٣٩٦ / کد خبر: ١٢٩٨ / تعداد بازدید: 1198
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: