صفحه اصلی > اخبار > اخبار صنعت نفت 
اخبار > مطالعه توسعه ميدان نفتي سردار جنگل به شركت ORG نروژ سپرده شد .


ارسال به دوست نسخه چاپي

با امضاي تفاهم نامه همكاري
مطالعه توسعه ميدان نفتي سردار جنگل به شركت ORG نروژ سپرده شد .
به گزارش روابط عمومي شركت نفت خزر مراسم امضاي يادداشت تفاهم ميان شركت ملي نفت ايران و شركت ORG نروژ در زمينه مطالعه توسعه ميدان سردار جنگل و بلوكهاي اكتشافي 24،26 و 29 درياي خزر برگزار شد .

 

بر اساس اين گزارش، محسن دلاويز مديرعامل شركت نفت خزر به نمايندگي از شركت ملي نفت ايران با شركت ORG نروژ يادداشت تفاهمي امضا نمود كه بر مبناي آن، مطالعه توسعه ميدان سردار جنگل و بلوكهاي اكتشافي 24،26 و 29 درياي خزر در دستور كار اين شركت نروژي قرار گرفت .

زماني نيا معاون امور بين الملل وزير نفت در مراسم امضاي اين تفاهم نامه به ساختار ميدان سردار جنگل و كشف نفت در اين ميدان اشاره و ابراز اميدواري نمود كه شركت نروژي نتايج مطالعات خود در زمينه توسعه اين ميدان و همچنين بلوكهاي اكتشافي 24،26 و 29 درياي خزر را ارائه دهد . وي با اشاره به سابقه خوب همكاري صنعت نفت ايران با شركت هاي نروژي ، ابراز اميدواري نمود امضاي اين تفاهم نامه بتواند به توسعه همكاري ميان شركت ملي نفت ايران و شركت ORG نيز منتهي شود .

غلامرضا منوچهري معاون توسعه و مهندسي شركت ملي نفت ايران نيز در اين مراسم با اشاره به ظرفيت هاي هيدروكربني موجود در خزر افزود : تلاش برای جذب فرصت هاي سرمایه گذاري و فناوری هاي نوين در خزر با جدیت ادامه دارد و در تعامل با شرکت‎های بین‎المللی در صدد هستيم مقدمات انجام فعالیت‎های توسعه‎ای در خزر را فراهم نماييم.

نماينده شركت ORG در اين نشست از فرصت ايجاد شده براي تعامل با شركت ملي نفت ايران ابراز خرسندي نمود .  

شايان ذكر است، با توجه به تاكيد مقام عالي وزارت نفت مبني بر جذب فرصت هاي سرمايه گذاري و فعاليت هاي اكتشافي و توسعه اي در درياي خزر، موضوع به صورت جدي و از طريق انجام مذاكرات بين المللي و انعقاد تفاهم نامه هاي كاري با شركت هاي صاحب نام در حوزه آب عميق در حال انجام مي باشد .

 

 

١٠:٠٠ - چهارشنبه ١٠ آبان ١٣٩٦ / کد خبر: ١٢١٩ / تعداد بازدید: 976
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: