صفحه اصلي > اخبار > اخبار صنعت نفت 
اخبار > دلاويز: اکتشاف، تولید و توسعه در خزر از زوایای مختلف در حال بررسی است.


ارسال به دوست نسخه چاپي

در آیین تودیع و معارفه روسای قدیم و جدید هیئت مدیره شرکت نفت خزر مطرح شد:
دلاويز: اکتشاف، تولید و توسعه در خزر از زوایای مختلف در حال بررسی است.

مراسم توديع و معارفه رؤساي جديد و قديم هيئت مديره شركت نفت خزر با حضور دیگر اعضاء هیات مدیره انجام شد. به گزارش روابط عمومي شركت نفت خزر با توجه به عضويت سيدصالح هندي در هيئت مديره شركت ملي نفت ايران، سيد عبدالجليل رضوي به عنوان رئيس جديد هيئت مديره شركت نفت خزر تعیین و معرفي گردید.

در اين جلسه سيد صالح هندي با اشاره شرايط خاص حاكم بر خزر گفت: با تلاش هاي صورت گرفته توسط مديريت جديد شركت نفت خزر در چند ماه گذشته، رويكردهاي قبلي نسبت به فعاليت در خزر كاملاً تغيير يافته است و با انجام اقدامات اصلاحي، تحولات قابل توجهي در ابعاد مختلف روي داده است. وي نقش مديرعامل و همراهي و تلاش ساير متخصصان شركت نفت خزر را در ايجاد اين رويكرد جديد حائز اهميت دانست و گفت: با ايجاد فضاي تعاملي و نگاه ويژه به جذب فرصتهاي سرمايه گذاري خارجي در حوزه آب عميق حتماً در آينده اي نزديك شاهد اتفاقات مهمي در حوزه خزر خواهيم بود. مدير اكتشاف شركت ملي نفت ايران انعقاد
تفاهم نامه هاي اجرايي با شركت هاي معتبر خارجي و داخلي را از عوامل مهم تغيير فضاي كاري حاكم بر خزر دانست. سيد عبدالجليل رضوي رئيس هيئت مديره شركت نفت خزر نيز ضمن تقدير از زحمات سيد صالح هندي افزود: حوزه خزر به لحاظ موقعيت ژئوپليتيكي بسيار پراهميت است و تعاملات هيئت مديره شركت ملي نفت ايران و شركت نفت خزر مسير توسعه فعاليت هاي اجرايي و توسعه اي را در خزر هموار خواهد نمود.

رضوي ضمن ابراز خرسندي از حضور مهندس هندي در هيئت مديره شركت ملي نفت ايران، عضويت ايشان را به عنوان عضوي مطلع و آگاه نسبت به اهداف و برنامه هاي شركت نفت خزر بسيار مؤثر و مهم خواند.
محسن دلاويز مديرعامل و نايب رئيس هيئت مديره شركت نفت خزر نيز با اشاره به سوابق اجرايي مهندس هندي ايشان را از مديران ارزشي كشور دانستند. وی با اشاره به اقدامات انجام شده در شرکت نفت خزر، حمایت های اعضاء هيئت مديره به خصوص نقش شخص مهندس هندي را در تحقق برنامه های تعریف شده پررنگ دانست و از زحمات وی تقدير و تشكر نمود. مدير عامل شركت نفت خزر افزود با توجه به نگاه ويژه مقام عالي وزارت به حوزه خزر و پيگيري هاي ايشان، موضوع انجام مذاكرات بين المللي با شركت هاي صاحب نام و جذب فرصت هاي سرمايه گذاري به صورت خاص در دستور كار اين شركت قرار گرفته است و تا حصول نتايج لازم ادامه خواهد يافت. دلاويز بهره گيري از مدل قراردادي مشاركت در توليد در خزر را منبعث از مشورت هاي صورت گرفته با مقام عالي وزارت دانست و گفت: با توجه به پيچيدگي هاي عملياتي و شرايط خاص خزر موضوع اکتشاف، توسعه و تولید در خزر از زواياي مختلف در دست بررسي و كارشناسي است.
مدير عامل و نايب رئيس هيئت مديره شركت نفت خزر با آرزوي موفقيت براي رئيس جديد هيئت مديره افزود: در حال حاضر با توجه به تغيير رويكردها و پيگيري هاي انجام شده تمامي كاركنان شركت با عزمي راسخ و همسو با اهداف و برنامه هاي شركت برای دستیای به اهداف ترسیم شده با جدیت در تلاش هستند.

هرمز قلاوند ديگر عضو هيئت مديره شركت نفت خزر نیز با اشاره به ظرفيت هاي موجود در اين شركت به لحاظ دانش فني متخصصان و كارشناسان و همچنين تجهيزات ويژه حفاري و ناوگان دريايي افزود: بسترهاي لازم جهت تبديل اين شركت به يك شركت E&P واقعي در حوزه آب عميق فراهم است و امید است با حمایت های همه جانبه وزارت نفت و شرکت ملی نفت ایران این موضوع در آینده محقق گردد .

در پايان مهندس هندي طي مكاتبه اي با مديرعامل شركت ملي نفت ايران و هيئت مديره شركت ملي نفت ايران از اقدامات اصلاحي و صرفه جويي هاي انجام شده در شركت نفت خزر از محسن دلاويز تقدير و تشكر نمود . از نكات حائز اهميت در گزارش عملكرد ارائه شده ، مي توان به صرفه جويي هاي انجام شده به ميزان 5.5 ميليون دلار ، 24 ميليون يورو و 70 ميليارد ريال طي اين مدت اشاره نمود .  

٠٥:٣٤ - چهارشنبه ٢٢ شهريور ١٣٩٦ / کد خبر: ١١٧٥ / تعداد بازدید: 1084
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: