صفحه اصلی > اخبار >  اخبار نفت خزر 
اخبار > تشریح فعالیت های اداره زمين شناسي نفت خزر


ارسال به دوست نسخه چاپي

در گفتگو با فريد طاعتي عنوان شد
تشریح فعالیت های اداره زمين شناسي نفت خزر
به گزارش روابط عمومي شركت نفت خزر، فعاليت هاي اداره زمين شناسي شركت نفت خزر با همکاری شركت هاي دانش بنيان در حال اجرا مي باشد.

طاعتي رئيس زمين شناسي شركت نفت خزر گفت: اداره زمین شناسی از سال 1398 اجراي دو پروژه پژوهش محور با موضوع گل فشان ها و دلتاهای حوضه خزر جنوبی را با شركت هاي دانش بنيان آغاز نموده است.

طاعتي اظهار داشت: پروژه مکانیسم تشکیل گل فشان ها و اثرات آن در ایجاد مخازن هیدروکربوری با استفاده از تکنولوژی سنجش از دور عنوان پروژه ای مي باشد که با شرکت پارس آرين زمين و با نظارت حسين مهاجر سلطاني كارشناس زمين شناسي شركت نفت خزر در حال پیگیری بوده و پروژه مدلسازی حوزه رسوبی و تعیین محدوده عملکرد دلتاها و گسترش سنگ مخزن در حوضه جنوبي دریای خزر عنوان پروژه ای است که با شرکت دانش بنیان انرژی توانا کیش و با نظارت مريم ظفري رئیس مطالعات زمين شناسي شركت نفت خزر در حال پیگیری می باشد.  

رئيس زمين شناسي شركت نفت خزر با اشاره به پيشرفت 20 درصدي اين پروژه ها اظهار داشت: در فاز اول برنامه بازدید فنی و زمین شناسی در يكي از فيلدهاي صحرايي پروژه ها در منطقه گيلان انجام شده و در ادامه نيز نوار ساحلی گلستان، مازندران و گیلان در خشکی به همراه دشت مغان در دستور كار قرار دارد.

طاعتي افزود : بخشي از پروژه هاي پژوهشي اداره زمين شناسي مديريت اكتشاف شركت نفت خزر در محدوده دریا مي باشد كه در اين بخش بیشتر فعاليت ها به کمک تکنولوژی های سنجش از  راه دور و تصاویر ماهواره ای و  با استفاده ازخطوط لرزه ای اجرا می گردد.

در حال حاضر با همکاری اداره پژوهش و فناوری شرکت سه پروژه در حال اجرا مي باشد که این پروژه های پژوهشی توسط اداره پژوهش و فناوری به مدیریت اکتشاف شركت نفت خزر سپرده شده است و یکی از این پروژه ها مربوط به اداره ژئوفیزیک و دو پروژه دیگر مربوط به  اداره زمین شناسی است.

١٤:٣٣ - چهارشنبه ٤ تير ١٣٩٩ / کد خبر: ١٦١٤ / تعداد بازدید: 1181
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: