صفحه اصلی > اخبار >  اخبار نفت خزر 
اخبار > روند پيشرفت طرح هاي پژوهشي نفت خزر تشريح شد


ارسال به دوست نسخه چاپي

در گفتگو با محمد سعيد حسين زاد
روند پيشرفت طرح هاي پژوهشي نفت خزر تشريح شد
به گزارش روابط عمومي شركت نفت خزر، فعاليت هاي اداره پژوهش و فناوري شركت نفت خزر در سال1399 تشريح شد.

 

بر اساس اين گزارش، محمد سعيد حسين زاد رئيس پژوهش و فناوري شركت نفت خزر گفت: با توجه به نياز روز افزون صنعت نفت به فناوري‌هاي پيشرفته در خصوص عمليات هاي اكتشافي و بهره برداري از منابع نفتي و همچنين لزوم بكارگيري تجهيزات پيشرفته در حوزه اكتشاف آبهاي عميق كشور، اداره پژوهش و فناوري شركت نفت خزر در كنار همكاران مديريت اكتشاف و مديريت مهندسي و ساختمان در جهت رفع اين نيازها گام برمي دارند.

حسين زاد گفت: شركت نفت خزر در گام اول در زمستان 1398 اجراي سه پروژه پژوهشي مورد نياز بخش هاي مختلف اكتشافي را آغاز نموده است و در ادامه مسير عليرغم محدوديت هاي موجود با حمايت هاي ويژه دكتر اصولي مدير عامل شركت نفت خزر و همكاري مديريت پژوهش و فناوري شركت ملي نفت ايران نيازهاي پژوهشي بخشهاي مختلف شركت در حال شناسايي و ارائه مي‌باشند.

رئيس پژوهش و فناوري شركت نفت خزر اظهار داشت: در همين راستا اين امور نسبت به تهيه ليست پژوهش‌هاي مورد نياز در دو بخش دانشجويي و كاربردي اقدام نموده و در حال به روزرساني آنها مي‌باشد. همچنين در جهت حمايت از پايان‌نامه‌هاي دانشجويان رشته‌هاي فني مرتبط با فعاليت هاي شركت نفت خزر ليست نيازهاي پژوهشي- دانشجويي اين شركت علاوه بر درج در سايت اينترنتي شركت نفت خزر به معاونت هاي پژوهشي دانشگاه‌هاي كشور نيز ارسال گرديده است که پس از بررسی و تایید کمیته های تخصصی پژوهش و فناوری، در شورای پژوهش شركت نفت خزر مطرح و پس از تایید برای حمایت از این پایان نامه ها اقدام خواهد شد.

رئيس پژوهش و فناوري شركت نفت خزر با تاكيد بر استقبال اين شركت از پيشنهادات پژوهشي محققان و پژوهشگران اظهار داشت: در حال حاضر ليست پروژه‌هاي پژوهشي كاربردي نيز در حال تهيه و به روز رساني مي‌باشد كه اين پروژه‌ها بزودي در قالب سبد پژوهشي برنامه پنج ساله هفتم ارائه خواهد گرديد.

وي در ادامه خاطر نشان كرد، بعد از دريافت پيشنهاد پروژه هاي كاربردي بررسي‌هاي اوليه و فني در شوراي پژوهشي شركت نفت خزر انجام و پس از تائيد نهايي در ليست پيشنهادي سبد پژوهشي شركت نفت خزر جهت ارائه به مديريت پژوهش و فناوري شركت ملي نفت ايران قرار مي گيرد.

رئيس پژوهش و فناوري شركت نفت خزر در خصوص پژوهش‌هاي دانش بنيان نيز گفت: با همكاري مديريت فناوري در معاونت پژوهش و نوآوري وزارت نفت ليست چالش ها و نيازهايي كه از اين طريق مرتفع مي‌گردند تهيه شده و علاوه بر اعلان عمومي در سايت شركت نفت خزر، در نمايشگاه عرضه و تقاضاي فناوري وزارت نفت و همچنين رويداد پتروليوم تيك آف و شناسايي شركتهاي دانش بنيان ارائه گرديده است و در حال حاضر در حال پيگيري تفاهم‌نامه‌هاي امضا شده با برخي از شركت كنندگان در همايش‌هاي مذكور و تهيه پيشنهادات پژوهشي موثر مي‌باشيم.

حسين زاد در پايان گفت، شركت نفت خزر از پيشنهادات پژوهش محور شركت هاي دانش بنيان كه مرتبط با فعاليت ها و چالش هاي ارائه شده اين شركت باشند استقبال مي نمايد.

١٠:٤٥ - چهارشنبه ٢١ خرداد ١٣٩٩ / کد خبر: ١٦٠٨ / تعداد بازدید: 349
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: