صفحه اصلی > اخبار >  اخبار نفت خزر 
اخبار > برگزاري مانور واكنشي در برابر بيمار مبتلا به ويروس كرونا درمنطقه عملياتي خزر


ارسال به دوست نسخه چاپي

رئيس ایمنی، بهداشت و محیط زیست شرکت نفت خزر اعلام كرد
برگزاري مانور واكنشي در برابر بيمار مبتلا به ويروس كرونا درمنطقه عملياتي خزر
رئیس ایمنی، بهداشت و محیط زیست شرکت نفت خزر از چگونگي برگزاري مانور واكنشي در برابر بيمار مبتلا به ويروس كرونا درمنطقه عملياتي شركت نفت خزر خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت نفت خزر،  امیر مسعود قاسمی در رابطه با برگزاری مانور واكنشي در برابر بيمار مبتلا به ويروس كرونا گفت: این مانور به منظور افزایش سطح آشنايي با نحوه مقابله با بيماران مشکوک به ابتلا به کرونا در منطقه عملياتي شركت نفت خزر برگزار شد.

قاسمي با اشاره به فرآيند اجرايي اين مانور افزود: پیرو نظارت واحد HSE و انجام پايش تب سنجي در منطقه عملياتي خزر توسط واحد حراست،‌ يكی از کارکنان كه داراي علايم دماي بدن 38.5 درجه سانتیگراد و سرفه هاي خشك و نشانه هايی از اختلالات تنفسي بود در بدو ورود به منطقه عملياتي شناسایی گرديد. با توجه به علائم مشاهده شده وی مشکوک به ابتلا به کووید-19 تشخیص داده شد و برهمين اساس فرد مذکور بلافاصله جهت معاينه و تشخيص دقیق تر و در صورت نیاز ايزوله به بهداري انتقال داده شد. پس از معاينه كامل ايشان و حصول اطمينان از ابتلا به بيماري،  هماهنگي لازم جهت اعزام وي توسط آمبولانس به مركز بهداشت و درمان صنعت نفت در ساري و بخش قرنطينه صورت پذيرفت. پس از طي شدن فرايند انتقال و مراجعت آمبولانس ،‌ مراحل ضدعفوني بطور كامل انجام شده است.

رئیس ایمنی، بهداشت و محیط زیست شرکت نفت خزر تصريح نمود، این عمليات با مشارکت کارکنان بهداري منطقه عملیاتی شركت نفت خزر با ایجاد بالاترین سطح حفاظت برای کارکنان خدمات درمانی و با استفاده از وسایل حفاظت فردی مناسب شامل لباس یکبار مصرف نفوذناپذیر و ماسک های تمام صورت با فیلترهای جذب آیروسل که اختصاصاً به منظور کنترل عوامل بیماری زای زیستی تهیه گردیده انجام شده است.

قاسمي خاطرنشان كرد: خوشبختانه تا اين لحظه مورد قطعی ابتلا به ويروس كرونا در سطح شركت نفت خزر یافت نشده و کلیه موارد مشکوک ابتلا به کووید-19 با بررسی های دقیق توسط پزشکان صاحب صلاحیت منفی بوده است. وی همچنین تصریح نمود بهداري منطقه عملياتي خزر نيز در آمادگي كامل جهت ارائه سرويس هاي درماني به همكاران منطقه عملياتي می باشند.

شايان ذكر است، رئيس HSE شركت نفت خزر از تمامي همكاران درخواست نمود ضمن رعايت كامل اصول بهداشت فردي و اجتماعی و همكاري با بخش هاي متولي در اجراي دستورالعمل هاي مبارزه با ويروس كرونا از حضور در اماكن پر ازدحام پرهيز كرده و در صورت بروز كسالت و هر گونه تغيير وضعيت جسمي نامتعارف با علايم بيماري از طريق مراكز درماني مستقر در منطقه عملياتي خزر و همكاران ستادي نيز با مركز تلفن بيمارستان نفت تهران با شماره 1511جهت دريافت خدمات درماني لازم تماس حاصل نمايند. همچنين سامانه تلفن 4030 پاسخگوي سوالات همكاران در خصوص موارد مشكوك و علايم بيماري كرونا ويروس مي باشد.

٠٩:٢٧ - دوشنبه ١٨ فروردين ١٣٩٩ / کد خبر: ١٥٩٣ / تعداد بازدید: 151
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: