صفحه اصلی > اخبار >  اخبار نفت خزر 
اخبار > دومین نشست تخصصی کارگروه هوشمند سازی در صنایع دریایی


ارسال به دوست نسخه چاپي

با حضور كارشناسان مديريت مهندسي شركت نفت خزر برگزار شد
دومین نشست تخصصی کارگروه هوشمند سازی در صنایع دریایی
به گزارش روابط عمومي شركت نفت خزر دومين نشست تخصصی کارگروه هوشمند سازی در صنایع دریایی با حضور كارشناسان مديريت مهندسي و ساختمان شركت نفت خزر و سازمان هاي مرتبط در محل ستاد توسعه فناوری‌های حوزه فضایی و حمل و نقل پیشرفته برگزار گردید.

بر اساس اين گزارش، در این نشست دکتر سیف رئیس گروه  توسعه فناوری های دریایی ستاد ضمن تاکید بر حرکت به سوی هوشمندسازی حمل و نقل دریایی هدف از این نشست را بررسی نکات و توانمندی‌های موجود در سازمان‌های مختلف خواند و گفت: تعیین نقشه راه برای هوشمندسازی این صنعت امری است که ستاد بر آن تاکید دارد و امیدواریم حاصل این نشست‌ها تدوین نقشه راه هوشمندسازی صنایع دریایی باشد.

وی گفت: در این مسیر ستاد توسعه فناوری‌های حوزه فضایی و حمل و نقل پیشرفته از رویداد‌ها و پروژه‌های مرتبط با هوشمندسازی حمل و نقل دریایی با همکاری سازمان ها و ارگان های دریایی حمایت خواهد کرد.

در همين خصوص نماينده مديريت مهندسي و ساختمان شركت نفت خزر اظهار داشت: اين كارگروه با توجه به استفاده بهينه از توانمندي هاي بنادر و در راس آن توسعه هوش مصنوعي و كاربرد آن در صنعت دريايي، بررسي دقيق فناوري هوشمند سازي در بنادر را در دستور كار قرار داده است كه در اولين اقدام با توجه به پايش انجام شده توسط اين كارگروه، تهيه اسناد و سياست هاي سرمايه گذاري در اين حوزه مورد پيگيري مي باشد.  

وي با اشاره به اهم موضوعات مطرح شده در این نشست ها گفت: اين كارگروه در حال تدوين برنامه جامع مي باشد و در جلسه اول کلیات مباحث عمومي مطرح شد و تبیین اهداف و آشنایی اولیه با تیم های تحقیقاتی و نیازهایی که می توانست مطرح باشد مورد بررسی قرار گرفت و در جلسه دوم اقدامات صورت گرفته با عناوين "آینده فناوری های دریایی سیستم های هوشمند" و "نقشه راه فناوری های دریایی ایران" ارائه گردید.

شايان ذكر است در اين نشست نمایندگان سازمان‌های شیلات، حفاظت محیط زیست، گسترش و نوسازی صنایع ایران، شركت نفت خزر و شركت نفت گاز پارس حضور داشتند و به ارائه نکات و پیشنهادات سازمان هاي مربوطه پرداختند.

 

١١:٤١ - شنبه ٢٨ دی ١٣٩٨ / کد خبر: ١٥٧١ / تعداد بازدید: 234
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: