صفحه اصلی > اخبار >  اخبار نفت خزر 
اخبار > مراسم امضاي قراردادهاي پروژه هاي پژوهشي نفت خزر


ارسال به دوست نسخه چاپي

بين شركت نفت خزر و مراكز دانش بنيان صورت مي پذيرد
مراسم امضاي قراردادهاي پروژه هاي پژوهشي نفت خزر
هفته پژوهش امسال شاهد مراسم امضاي قراردادهاي پژوهشي بين شركت نفت خزر و مراكز دانش بنيان خواهيم بود. محمد سعيد حسين زاد رئيس پژوهش و فناوري شركت نفت خزر گفت: اين مراسم در هفته پژوهش با حضور شرکت نفت خزر به عنوان متولي پروژه ها و شركت هاي انرژي دانا، پارس آرين زمين و انرژي توانا كيش به عنوان مجريان پروژه هاي پژوهشي برگزار خواهد شد.

به گزارش روابط عمومي شركت نفت خزر، حسين زاد هدف از انعقاد قراردادهاي پژوهشي را بهره‌گيري بهينه از توانمندي هاي مراكز پژوهشي و دانش بنيان در راستاي تامين نيازهاي پژوهشي بخش هاي فني شركت نفت خزر برشمرد.

حسين زاد تشريح كرد: وجود مخاطرات زمين شناختي حين حفاري چاه هاي سردار جنگل، نياز به انجام تحقيق و پژوهش هاي آتي در اين زمينه را نمايان كرد و با توجه به ناشناخته بودن حوضه رسوبي درياي خزر و وجود نمونه هاي متعدد از حضور گل فشان هاي منطقه به عنوان نشانه هاي احتمالي وجود منابع هيدروكربن نياز به پژوهش در اين موارد را بيشتر عيان ساخت.

رئیس پژوهش و فناوری شرکت نفت خزر در ادامه گفت: طي جلسات متعدد فني با بخش هاي اكتشاف در شركت نفت خزر و بررسي‌هاي دقيق علمي، تصميم بر تعريف پروژه هاي پژوهشي مرتبط در جهت بروزرساني مطالعات پيشين و به كارگيري يافته هاي جديد شد و در همين راستا قرارداد اجراي پروژه با عنوان شناسايي مخاطرات زمين ساختي و زون‌هاي احتمالي هيدروكربوري با استفاده از روش هاي ژئوفيزيكي و داده هاي زمين شناسي و مخزني در درياي خزر با شركت دانش بنيان دانا انرژي منعقد مي‌گردد. در اين پروژه علاوه بر شناسايي زون‌هاي مستعد به همراه مطالعه عوامل ايجاد مخاطرات، مطالعاتي گسترده تر در خصوص زون هاي هيدروكربوري در جهت بروزرساني مطالعات موجود انجام خواهد شد.

حسین زاد اظهار داشت پروژه مكانيسم تشكيل گل فشان ها و اثرات آن در ايجاد مخازن هيدروكربوري با استفاده از تكنولوژي سنجش از دور نيز در راستاي همپوشاني با پروژه شناسايي مخاطرات به بررسي و شناسايي گل فشان هاي حوضه خزر جنوبي از طريق اطلاعات و تصاوير ماهواره اي خواهد پرداخت که اين پروژه با شركت دانش بنيان و پژوهش محور پارس آرين زمين منعقد مي‌گردد.

رئیس پژوهش و فناوری شرکت نفت خزر گفت: مطالعات تكميلي حوضه رسوبي درياي خزر در بخش جنوبي كه به بررسي تاثير پذيري از دلتاهاي رسوبي تامين كننده رسوبات درياي خزر خواهد پرداخت نيز با تكميل پروسه مطالعه و بروزرساني يافته‌ها و اندوخته‌هاي علمي شركت نفت خزر در بخش ايراني آن كمك خواهد نمود.

شايان ذكر است نتايج اين مطالعات تكميلي كه در راستاي تحقق اهداف و برنامه‌هاي مصوب شركت ملي نفت ايران در برنامه پنج ساله ششم توسعه بر اساس نيازهاي صنعت نفت در حوزه دریای خزر تعريف شده است در آينده به عنوان ورودي مطالعات دقيق تر و بكارگيري ظرفيت هاي موجود كشور در عرصه تكنولوژي و در جهت اكتشافات بيشتر و توليد از منابع كشف شده در آبهاي عميق درياي خزر منجر خواهد گرديد.

لازم به ذکر است مراسم این قراردادها در روز دوشنبه مورخ 25 آذرماه 1398 در مرکز همایش های تخصصی صنعت نفت بین شرکت نفت خزر و شرکت های انرژی دانا، پارس آرین زمین و انرژی توانا کیش به امضا خواهد رسید.

 

١٤:٣٥ - شنبه ٢٣ آذر ١٣٩٨ / کد خبر: ١٥٥٩ / تعداد بازدید: 184
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: