صفحه اصلی > اخبار >  اخبار نفت خزر 
اخبار > روسیه اجرای توافق کاهش تولید را از ژانویه 2019 آغاز می‌کند


ارسال به دوست نسخه چاپي

روسیه اجرای توافق کاهش تولید را از ژانویه 2019 آغاز می‌کند
وزیر انرژی روسیه اعلام کرد که این کشور برای اجرای توافق جهانی کاهش تولید نفت، از ماه ژانویه سال آینده میلادی تولید روزانه نفت خود را 50 هزار تا 60 هزار بشکه کاهش می‌دهد.

به گزارش پایگاه خبری پلاتس، الکساندر نواک، وزیر انرژی روسیه، اعلام کرد: این کشور در ماه ژانویه 2019، طبق تازه‌ترین توافق با سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک)، تولید روزانه نفت خود را 50 تا 60 هزار بشکه کاهش می‌دهد.

وی گفت: برنامه ماهانه برای تولید نفت، پیش از این تعیین شده است و انتظار داریم که تولید در ماه ژانویه، 50 هزار تا 60 هزار بشکه کاهش یابد.

با این همه، مشخص نیست برنامه روسیه برای کاهش تولید نفت در ماه‌های آینده چگونه است. روسیه توافق کرده تولید روزانه خود را 228 هزار بشکه در روز کاهش دهد.

نواک همچنین اعلام کرد اوپک و متحدانش همچنان هدف خود را مبنی بر حفظ ذخیره‌سازی نفت در جهان در حدود میانگین پنج‌ساله آن دنبال می‌کنند.

وزیران نفت و انرژی ۱۴ کشور عضو اوپک در صدو هفتاد و پنجمین نشست عادی خود پس از ۲ روز مذاکرات فشرده (ششم و هفتم دسامبر) توافق کردند تولید خود را برای یک دوره ۶ ماهه (از ابتدای سال ۲۰۱۹ میلادی) ۸۰۰ هزار بشکه در روز کاهش دهند؛ پیرو آن وزیران نفت و انرژی ۱۰ تولیدکننده غیرعضو اوپک نیز تصمیم گرفتند همگام با اوپک برای کمک به کاهش مازاد عرضه و بهبود قیمت‌های جهانی نفت خام ۴۰۰ هزار بشکه از تولید خود بکاهند.

٠٩:٢٢ - شنبه ٢٤ آذر ١٣٩٧ / کد خبر: ١٤٤٣ / تعداد بازدید: 161
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: