صفحه اصلی > اخبار >  اخبار نفت خزر 
اخبار > جلسه تجزيه و تحليل نتايج معاينات طب صنعتي كاركنان نفت خزر توسط سازمان بهداشت و درمان


ارسال به دوست نسخه چاپي

با هدف بررسي وضعيت سلامت كاركنان برگزار شد
جلسه تجزيه و تحليل نتايج معاينات طب صنعتي كاركنان نفت خزر توسط سازمان بهداشت و درمان
جلسه تجزيه و تحليل نتايج معاينات طب صنعتي كاركنان شركت نفت خزر با هدف بررسي وضعيت سلامت كاركنان با حضور دكتر سميع، مديرعامل سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت در سالن كنفرانس اين شركت برگزار شد .

 

به گزارش روابط عمومي شركت نفت خزر، عليرضا قاسمي نژاد رئيس ايمني،بهداشت، محيط زيست و پدافند
غير عامل شركت نفت خزر در گزارشي با تاكيد بر اهميت تشكيل كميته سلامت كاركنان، اقدامات انجام شده اعم از بهبود روند انجام معاينات طب صنعتي، ‌توجه به موضوع تغذيه كاركنان، پيگيري جهت بهره مندي كاركنان از مراكز مشاوره و ... را از محاسن تشكيل مستمر كميته سلامت در شركت دانست.

دكتر فريدنيا رئيس سلامت كار و HSE سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت ضمن تاكيد بر نقش همكاري هاي دوسويه بين شركت ها و سازمان بهداشت و درمان در ميزان تحقق برنامه هاي سلامت كاركنان و ضرورت آگاهي بخشي به كاركنان در خصوص مزاياي انجام معاينات دوره اي، به ارائه تجزيه و تحليل معاينات طب صنعتي و شاخص هاي سلامت كار ويژه كاركنان شركت نفت خزر پرداخت. شرايط سني كاركنان، پوشش معاينات در سال گذشته، بيماريهاي شغلي، بيماريهاي مزمن غير واگير ( قلبي عروقي)، شيوع ديابت، اختلال چربي، فشارخون، چاقي و سندروم متابوليك را مي توان از اهم فاكتورهاي بررسي شده در اين گزارش برشمرد. دكتر فريد نيا با اشاره به پيگيري هاي شركت نفت خزر در برگزاري مستمر جلسات كميته سلامت در خصوص مبحث رتبه بندي رستوران هاي سالم  افزود: رستوران منطقه عملياتي شركت نفت خزر را به عنوان پايلوت ترويج تغذيه سالم انتخاب نموده ايم و قرار است بواسطه آن به اصلاح و تغيير رفتار كه نتيجه آن تغيير و بهبود شاخصها است پرداخته شود .  

دكتر سميع رئيس سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت در اين جلسه اظهار داشت: حفظ سلامت كاركنان و خانواده هاي آنان وظيفه اصلي سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت است و بر اساس سياست هاي تعيين شده از طريق فعاليت هاي پيشگيرانه و فرهنگ سازي در زمينه تغيير الگوهاي زندگي براي حفظ سلامتي كاركنان مجدانه در تلاش هستيم. وي در ادامه افزود سازمان بهداشت و درمان فقط سياستگذار بوده و مجري اصلي خود شركت ها هستند و همت والاي مديران و كاركنان را مي طلبد كه بتوانيم مطالبه اصلي سازمان كه همان مسائل پيشگيرانه و بهداشتي است را محقق نماييم .

دكتر اصولي مديرعامل شركت نفت خزر نيز ضمن تشكر از حضور موثر مديران سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت هرگونه همكاري در زمينه تقويت همكاري هاي دوطرفه با سازمان بهداشت و درمان را در جهت ارتقاء سلامت كاركنان اعلام نمود. وي با تاكيد بر اهميت موضوع سلامت و پيشگيري تصريح نمود بايد با تعامل همكاران در مجموعه سازمان بهداشت و درمان، راهكارهاي عملياتي و اجرايي براي اصلاح الگوهاي نادرست موجود به كار گرفته شود.

شايان ذكر است در اين نشست خانم دكتر جعفري رييس سلامت خانواده، آقاي دكتر فريدنيا رييس سلامت كار و HSE، آقاي دكتر نوريان رييس بهداشت و درمان مازندران و آقاي رضايف رييس امور درمان سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت حضور داشتند و پاسخ گوي سوالات و مسائل درماني همكاران بودند.

 

١٥:١٤ - سه شنبه ٢٧ شهريور ١٣٩٧ / کد خبر: ١٣٩٨ / تعداد بازدید: 1090
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: